GREŠÍK Ledový čaj s limetkou 20 n.s.
Popis
Obsahuje kofein!
Hlavní charakteristika naší firmy
-jsme ryze česká firma se 100% podílem práce v Česku
-máme veliký sortiment výrobků s příznivými cenami při vysoké kvalitě
-prvořadým kritériem při výběru surovin je kvalita nikoliv cena
-zdravotní čaje jsou sestaveny s ohledem na maximální účinnost i za cenu použití dražších bylin
-veškeré suroviny jsou pečlivě kontrolovány
-disponujeme vlastní mikrobiologickou a analytickou laboratoří
-výroba je realizována v moderních výrobních halách s vysokým hygienickým standardem
-naše distribuce pokrývá téměř celé území České republiky
-jsme držitelem certifikátu řízení kvality ISO 9001
-máme zaveden systém kritických bodů (HACCP)
-podporujeme české pěstitele a sběrače léčivých bylin i přes možnosti levnějšího dovozu
Příprava čajů
Nejběžnější formy příprav čajů (návod k přípravě ke konkrétnímu čaji je uveden na jeho obalu):
Bylinné čaje
Jedna polévková lžíce bylinné směsi či jeden nálevový sáček se přelije 1/4 litrem vroucí vody, nechá se v zakryté nádobě 15 minut odstát. Sypaný čaj se scedí.
Ovocné čaje
Jedna čajová lžička ovocného čaje či jeden nálevový sáček se přelije 200 ml vroucí vody, nechá se 8 minut odstát. Sypaný čaj se scedí.
Zelené a polofermentované čaje
Jedna čajová lžička čaje či jeden nálevový sáček se přelije 200 ml horké (odstáté, ne vroucí) vody, nechá se 3 minuty odstát. Sypaný čaj se scedí.
Zelené čaje zdravotní, s přidanými bylinkami
Jedna čajová lžička čaje či jeden nálevový sáček se přelije 200 ml vroucí vody, nechá se 3 - 5 minut odstát. Sypaný čaj se scedí.
Černé čaje
Jedna čajová lžička čaje či jeden nálevový sáček se přelije 200 ml vroucí vody, nechá se 3 - 5 minut odstát. Sypaný čaj se scedí.
Kvetoucí čaje
Do průsvitné konvice nalijeme cca 0,5 l horké vody (90 - 100 °C), vložíme kvetoucí čaj a necháme klesnout na dno. Čaj se začne otevírat po několika minutách. Necháme jej louhovat minimálně 10 minut. Delší louhování chuť nepokazí, naopak, chuť bude výraznější a květ se rozvine do krásy. Kvetoucí čaj je možno použít dvakrát na stejné množství vody.
ČERNÉ ČAJE
Černý čaj je čaj, který prochází delší oxidací (někdy se nesprávně mluví o fermentaci, než zelený čaj, oolong (polozelený) nebo bílý čaj. Ale všechny tyto typy jsou vyráběny z lístků Camellia sinensis. Černý čaj má silnější vůni, než ostatní méně oxidované čaje.
Zatímco zelený čaj ztrácí většinou své aroma během jednoho roku, černý čaj si udrží svou vůni po několik let. To byl také důvod, proč byl dlouho využíván v obchodu a v Mongolsku, Tibetu a na Sibiři byl až do devatenáctého století využíván jako měna. Od doby dynastie Tchang byl černý čaj namočený v horké vodě používán jako barvivo na látku pro nižší třídu obyvatelstva, která si nemohla dovolit kvalitnější barvy na oblečení. Černý čaj byl jediný čaj známý západnímu světu. Ačkoliv popularita zeleného čaje postupně roste, černý čaj stále zaujímá více než devadesát procent čaje prodaného na Západě.
Výroba černého čaje:
Po sklizni se listy nejprve nechají zavadnout pomocí proudění vzduchu. Poté se černé čaje zpracovávají jednou z následujících cest.
CTC (drcení, řezání, stočení) je metoda používaná pro čajové listy nižší kvality, které končí v čajových sáčcích a je prováděna strojově. Klasické zpracování je prováděno jak mechanicky, tak ručně. Používá se pro čaje vyšší kvality. Listy zůstávají vcelku a přesný postup se liší podle druhu čaje.
Dále se nechají čajové listy za kontrolované teploty a vlhkosti oxidovat. Úroveň oxidace určuje kvalitu čaje.
Poté jsou listy usušeny, aby se zabránilo další oxidaci.
Nakonec jsou listy roztříděny do tříd podle svojí velikosti (celé listy, zlomené a prach). Rozdělení se obvykle provádí pomocí sít. Čaj může být poté dále tříděn podle dalších kritérií.
Čaj je poté připraven k balení.
Hmotnost | 0.1 kg |
Produkt je zařazen do kategorie (?) | Vegan, Bez lepku, Bez éček, Bez přidaného cukru, Bez palmového oleje, Bez laktózy |
Produkt neobsahuje tyto alergeny | 1. Obiloviny obsahující lepek, 2. Korýši a výrobky z nich, 3. Vejce a výrobky z nich, 4. Ryby a výrobky z ních, 5. Jádra podzemnice olejné a výrobky z nich, 6. Sójové boby (sója) a výrobky z nich, 7. Mléko a výrobky z něj (včetně laktózy), 8. Skořápkové plody, 9. Celer a výrobky z něj, 10. Hořčice a výrobky z ní, 11. Sezamové semena (sezam) a výrobky z nich, 12. Oxid siřičitý a siřičitany, 13. Vlčí bob (Lupiny) a výrobky z něj, 14. Měkkýši a výrobky z nich |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.